Ekonomi

14 Bin Sürekli İşçi 18 Bin Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı Yapılacak

Sağlık Bakanlığına Personel Alımı
Written by editor

Sağlık Bakanlığına, 11 bini hemşire bin 600’ü ebe, 4 bin 687’si sağlık teknisyeni olmak üzere 18 bin sözleşmeli sağlık personeli ile 14 bin sürekli işçi alımı yapılacak.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, önce ki günlerde duyurmuş olduğu 32 bin sağlık personeli istihdamının ayrıntılarının açıklamasını yaptı.

Fahrettin Koca, yaptığı yazılı açıklamasında, korona virüsle mücadele edilen bugünlerde sağlık ordusunu güçlendirdiklerini söyledi.

Fahrettin Koca, yaptığı açıklamada, Bakanlığın taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere, KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 18 bin sağlık personeli alımı yapılacağını söyleyerek, “11 bini hemşire, bin 600’ü ebe ve 4 bin 687’si sağlık teknisyeni/sağlık teknikeri olmak üzere psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi unvanlarında sağlık meslek mensubu alımı yapıyoruz.” diye belirtti.

Tercih kılavuzunun ÖSYM’nin internet sitesinde yayımlandıktan sonra adayların, tercihlerini 26 Mart-1 Nisan 2020 tarihleri arasında yapabileceğini belirten Sağlık Bakanı, Bakanlığın ayrıca, temizlik hizmetleri, koruma ve güvenlik hizmetleri ve klinik destek elemanı olarak diğer hizmetlerde görev yapmak üzere toplam 14 bin 000 sürekli işçi alımı yapacağını da belirtti.

Yapılacak başvuruların, 26 Mart-30 Mart 2020 tarihleri arasında Türkiye İş Kurumu’nun internet sitesi üzerinden yapılacağı bilgisini veren Bakan Koca, yapılacak bu atamaların, sağınla daha etkili mücadele etmesine ve vatandaşlara daha nitelikli sağlık hizmeti sunulmasına önemli katkılar sağlayacağına inandığını söyledi.

About the author

editor

Leave a Comment