Siyaset

AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy; Esnaf ve Sanayiciye 70 Milyar Destek Sağlandı

Hüseyin Altınsoy
Written by editor

AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından, esnaf ve sanayiciye verilen finansman destek miktarının 70 milyar liraya dayandığını bildirdi.

Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında alınan tedbirlere ilişkin esnaf ve sanayicilere yönelik verilen desteğin hız kesmeden devam ettiğini bildiren Aksaray İl Başkanı Altınsoy, “Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından esnafımıza tahsis edilen finansman Paraf Ticari ile birlikte toplam 10 milyar 836 milyon liraya, sanayicimize sağlanan destek ise 59 milyar 62 milyon liraya ulaştı” dedi.
Sağlanan desteklere yönelik diğer rakamlara da değinen Başkan Altınsoy, “Esnaf Destek Paketi’ni talep eden firma sayısı 501 bin 450, kredi tahsis edilen esnaf sayısı 335 bin 721, kredi tahsis tutarı 8 milyar 156 milyon lira oldu. Paraf Ticari Kart’a yönelik 138 bin 64 talep gelirken 126 bin 665 tahsis yapıldı ve 2 milyar 680 milyon liralık tahsis gerçekleşti. İş’te Devam Desteği’ne 92 bin 469 firma başvururken, kredi tahsisi yapılan firma 66 bin 903 oldu. Kredi tahsisi yapılan firmaların 64 bin 183’ü küçük ve orta boy işletmelerden oluştu. Paketten yararlanan sektörlerin başında imalat sanayi gelirken, bunu ticaret izledi. Kamu bankalarımız ile esnafımıza ve sanayicimize sağladığımız desteklerde hız kesmeden devam edecek” değerlendirmesinde bulundu

 

About the author

editor

Leave a Comment