Siyaset

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy: Şehir Hastanelerinin Önemi Şuan Ortaya Çıkt

Hüseyin Altınsoy
Written by editor

AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, tüm ülkeleri etkisi altına alan korona virüs salgının ülke genelinde görülmeye başlamasından sonra şehir hastanelerinin öneminin bir kez daha ortaya çıktığını gösterdi. Buna

Aksaray’da dahil olmak üzere birçok ilde hizmet vermeye başlayan şehir hastanelerinin önemi sağlıkla ilgili yaşanan her türlü konuda ön plana çıkarak örnek teşkil ediyor.

Öncelikle Çin’de ortaya çıkıp dünyaya yayılan ve Türkiye’de de görülen korona virüsü sonrası bir kez daha önemi ortaya çıkan şehir hastaneleri bulundukları kentte güven sağlıyor. Geçtiğimiz yıllarda hizmete giren 400 ve yapımı devam eden 200 yataklı Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin kentteki önemi her geçen gün artış gösteriyor.

İktidara AK Parti’nin geldiği günden itibaren sağlık alanında büyük hizmetleri ülkeye kazandırdığını söyleyen Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, arkalarında bugüne kadar insan odaklı güzel eserler bıraktıklarını ifade etti.

Türkiye’deki hastanelerde Avrupa Ülkelerine kıyasla tıbbi cihaz donanımı ve yatak kapasitesinin çok iyi durumda olduğunu belirten İl Başkanı Altınsoy, “Türkiye’nin yatak kapasitesi ve kişi başına Avrupa ülkeleri ile kıyasladığımızda, hem nitelikli yatak kapasitesi, hem de yatağa oranlanan yoğun bakım yatak kapasitesi gayet iyi rakamlarda. 18 yıllık iktidarımız süresince sağlık alanında yaptığımız devrim niteliğindeki reformlar ile insan hayatını nedenli önemsediğimizi gösterdik. Hastanelerde yaşanan doktor ve eczane kuyruklarından, dünyaya örnek olan bir modele geçişi başaran AK Parti hükümetlerinin sağlık alanındaki başarıları, sınırları aşarak Türkiye’yi uluslararası bir sağlık üssü konumuna taşıdı” ifadelerinde bulundu.

 

About the author

editor

Leave a Comment