Gündem

Aksaray 4 Günde 1.648 Vatandaşının İhtiyacını Karşıladı

65 yaş üstü ihtiyaçları
Written by editor

En büyük hazinemiz bilgelerimizdi

Korona virüsle mücadelede alınan önlemler kapsamında 65 yaş üstü ikametten ayrılma kısıtlaması olan vatandaşlarımızın temel ihtiyaçları Aksaray Valiliği Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından karşılanması sürüyor.

Toplumun bilgelerine karanfilli vefa

112 Acil Servisi arayan 65 yaş üstü vatandaşlara ziyaretlerde bulunan Vefa Sosyal Destek Grubu ekipleri vatandaşların ilgili bankalardan maaşlarının çekimi ve temel ihtiyaçları için alışverişlerini yaparak ihtiyaçlarını gideriyor.

Ekipler ellerinde kırmızı karanfillerle toplumun bilgelerini ziyaret ederek ihtiyaç halinde her türlü eksikliklerinin giderileceği konusunda vatandaşlara bilgiler verirken, ayrıca onlara dışarı çıkamamaları konusunda gerekli bilgilendirme ve uyarılarda da bulunuyor.

4 günde 1.648 vatandaşın ihtiyaçları giderildi.

Ali Mantı yapılan çalışmalarda Vefa Sosyal Destek Grubu ekiplerinin büyük bir özveri ile çalışmaları sürdürdüğünü, 22-26 Mart tarihleri arasında 65 yaş üstü 1.648 vatandaşın temel ihtiyaçları giderilirken 2.113 vatandaşa ziyarette bulunarak danışmanlık ve bilgilendirme hizmetinde bulunulduğu bilgisini verdi.

Valimiz Ali Mantı devletin vatandaşı için var olduğunu vurgulayarak “Değerli büyüklerimizin ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyoruz. Siz evde kalın biz size geliriz diyoruz. İnşallah  hep birlikte başaracağız. Evde kal Aksaray diyoruz. Bizleri dinleyen ve evlerinden ayrılmayan büyüklerimize saygılarımızı sunuyoruz”‪ sözlerini dile getirdi.

About the author

editor

Leave a Comment