Gündem

Aksaray Belediyesi İhtiyaç Sahibi Ailelere Sıcak Yemek Hizmeti

İhtiyaç Sahibi Ailelere Sıcak Yemek Hizmeti
Written by editor

Aksaray Belediyesi,  Ramazan ayı süresince engelli, yaşlı ve ihtiyaç sahibi ailelerin ikametlerine her gün sıcak yemek servisi gerçekleştiriyor.

Aksaray Belediyesi,  Sosyal Belediyecilikte birçok öncü ve örnek hizmetler sergileyen ve her zaman ihtiyaç sahibi ailelerin yanında olarak verdiği desteğini Ramazan boyunca da devam ettiriyor.

Geçtiğimiz sene Ramazan ayında mahallelerde iftarları ile tüm vatandaşları aynı sofrada buluşturan Aksaray Belediyesi, Dünyada ve ülkemizde yaşanılan salgın hastalık dolayısı ile tedbir amaçlı toplu iftar programlarını iptal etti.  Aksaray Belediyesi bu Ramazanda da ihtiyaç sahibi ailelerin evlerine sıcak yemek servisi yaparak mübarek ramazan ayında onları yalnız bırakmadı.

Evde kalan vatandaşlar için Aksaray Belediyesi her gün sıcak yemek hazırlıyor. Çok hijyenik bir ortamda hazırlanan ve paketlenen sıcak yemekler kimsesiz, hasta ve yaşlı vatandaşların adreslerine götürülüyor. Yemekler, hasta ve yaşlıların yiyebileceği özellikte yağ, şeker ve tuz oranları ölçülü şekilde yapılıyor. Sıcak yemek servisinin ramazan boyunca devam edeceği açıklandı.

About the author

editor

Leave a Comment