Gündem

“Biz Bize Yeteriz” Kampanyası için Mürüvet Teyze 1 Metre Altın Zincir Bağışı Yaptı

biz bize yeteriz kampanyası
Written by editor

Aksaray ili Ereğli kapı mahallesinden  vefa gurubunu telefonla arayan Mürüvet Gökkaya adındaki yaşlı teyze biz bize yeteriz kampanyasına bağış yapmak istediğini fakat 65 yaş üstü olduğum için dışarı çıkamadığını belirtince verilen adrese bir vefa gurubundan oluşan heyet gönderildi.

Mürüvet teyzenin desteğini almak için giden görevliler teyzenin çeyrek altın desteğinde bulunacağını düşünürken, 1 metrelik altın zincir bağışı yapacağını öğrenince şaşkınlığa uğradılar. Mürüvet teyzenin bağışını görüntülü çekim yaparak ve tutanak tutarak teslim aldılar.

Maaşını çekemediğini bankayı aradığında ulaşamadığını söyleyen teyzeye AFAD ekibi yardımcı olacaklarını belirttiler.

Mürüvet Gökkaya’dan tutanaklar karşılığında bağışlanan 1 metrelik altın zincir Aksaray AFAD koordinatörlüğünde görev yapan vefa sosyal destek Grubu personelleri tarafından teslim alındı ve daha sonra yine faturası karşılığında kuyumcuda  tartılarak 87,58 gram gelen 18 ayar altın gramı 300.80 tlden bozdurulduktan sonra alınan 26.350 Türk lirası para biz bize yeteriz banka hesabına yatırıldı.

Kuyumcuda bozdurulan altının faturası, ve banka dekontu hayırsever vatandaşımıza elden teslim edilerek karşılığında şükran hediyesi olarak kendisine Türk bayrağı hediyesi verildi.

About the author

editor

Leave a Comment