Asayiş

Boşanmış Olduğu Eski Eşinin Kapısına Dayanan Şüpheli Polis ve Bekçiler Tarafından Yakalandı

Şüpheli eski eş
Written by editor

2 yıl önce boşanmış olduğu eşinin kapısına dayanan şüpheli kovalamaca sonucu yakalandı

Aksaray’da 2 yıl önce boşanmış olduğu eski eşinin evini basarak öldürmekle tehdit eden ve daha sonra kaçan bir kişi polis ve bekçilerin kovalamaları sonucunda kısa sürede yakalandı.

Olay, saat 03.00 sıralarında Ereğli Kapı Mahallesinde bir evde yaşandı. Alınan bilgiye göre, 2 yıl önce boşanmış olduğu eşini B.B.’yi (27) sürekli olarak rahatsız ederek tehdit eden E. D. (30), bugün sabaha karşı yine boşandığı eşinin evinin kapısına dayandı. Boşanmış olduğu eski eşiyle görüşmek isteyen E. D. eşinin kapıyı açmaması üzerine zorla eve girmek isteyerek evin kapı ve pencerelerine dayandı. Bu sırada boşandığı eşi B.B. 112 Acil Çağrı Merkezini arayarak yardım talep etti.

Yapılan ihbardan sonra çağrı merkezi olay yerine polis ekiplerini sevk ederken, eve giremeyen Ersin D. boşandığı eşini öldürmekle tehditler etmeye başladı. Yapılan ihbar üzerine olay yerine yakın olan mahalle bekçileri kısa sürede olay yerine intikal ederken, bekçileri gören E.D. olay yerinden kaçmaya kalktı. Şüphelinin kaçması üzerine bekçiler ve şüpheli arasında kovalamaca yaşanırken, bekçilerin anonsu üzerine şahsın kaçtığı bölge polis ekiplerince adeta abluka altına alındı. Yarım saat süren kovalamacanın ardından E. D. bekçi ve polislerin kovalamacası sonucu bir parkta yakalanarak gözaltına alındı. Şüpheli gözaltına alınırken polis ve bekçilere zorluk çıkararak ekiplerce yere yatırılarak etkisiz hale getirilirken, polis otosuna götürüldüğü sırada kendisini tehdit eden boşandığı eşinin yakınlarına, “Geber de bir an önce kurtulayım” diye cevap verdi. Şüpheli ekip otosuyla Aksaray Polis Merkezine götürülürken 2 yıl önce boşandığı eşinin Ersin D.’den şikayetçi olduğu bilgisi alındı.

Olay ile ilgili soruşturma yetkililerce sürdürülüyor.

About the author

editor

Leave a Comment