Siyaset

AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy: İşveren ve İşçimizin Yanındayız

Hüseyin Altınsoy
Written by editor

Korona virüs salgını sebebi ile işyerini kapatan ya da üretime ara veren işverene ve çalışana destek olduklarını söyleyen AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, işverenlerin ve çalışanların bu dönemde bir mağduriyet yaşamamaları için gerekli tüm adımların atıldığını söyledi.

Korona virüs salgınına karşı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdeoğan’ın açıklamış olduğu 100 milyar liralık Ekonomik İstikrar Kalkınma paketinin içinde bulunan kısa çalışma ödeneği üzerine bilgiler veren Altınsoy, “Salgından etkilenen konaklamadan tiyatro-sinemaya, tekstilden perakendeye, özel kreşten gündüz bakımevine, yiyecek sektöründen ulaşıma kadar oldukça geniş bir alanda işletmesini kapatan veya üretimine ara vermiş olan tüm işverenlerimizin istihdamı koruma kaydı ile çalışanlarının 3 aylık maaşının yüzde 60’ını devletimiz karşılayacak” ifadelerinde bulundu.

Kısa çalışma ödeneğinin, sektörel, ekonomik, zorlayıcı sebep ya da bölgesel kriz sebebi ile işyerinde ki haftalık çalışma sürelerinin geçici bir süreliğine en az üçte biri oranında düşürülmesi ya da en az 4 hafta faaliyetinin durdurulması durumunda uygulandığını söyleyen Altınsoy, İşsizlik Sigorta Fonu’nun böyle durumlar sebebi ile var olduğunu hatırlattı.

Her zaman her koşulda olduğu gibi şuanda da işveren ve işçinin yanında olduklarını söyleyen Altınsoy, “Dünden bugüne AK Parti hükümetleri olarak yaptığımız yasal düzenlemeler ve reformlarla ekonomimizin temel taşını oluşturan işverenlerimiz ve işçilerimizin yanında durduk ve durmaya da devam edeceğiz. Dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de görülen ve halkımızın sağlığını tehdit eden salgın virüse karşı aldığımız bir takım tedbirler kapsamında işletmesini kapatmak zorunda kalan ve buna bağlı olarak işine ara veren vatandaşlarımızın geçimini devam ettirebilmesi için hükümetimiz üzerine ne düşüyorsa yerine getiriyor. Rabbim devletimize ve milletimize zeval vermesin. Bu vesileyle ülkemizin içerisinde bulunduğu bu salgından en kısa zamdan kurtulmasını temenni ediyor, vatandaşlarımızın sağlığı için alınan kararlara riayet etmesini bir kez daha önemle rica ediyorum.” dedi.

About the author

editor

Leave a Comment