Gündem

Umre Seferi İptal Olan Kişilerin Ücretleri İade Edildi

umre ücret iadeleri
Written by editor

Korona virüsten korunma önlemleri kapsamında Aksaray İl Müftülüğü, umre ücret iadelerini vatandaşlarımıza evlerinde elden teslim etti.

Korona virüsten korunma önlemleri kapsamında Diyanet İşleri Başkanlığımızca  27.02.2020 tarihi itibariyle tüm umre ve Kudüs turları iptal edildi. Diyanet İşleri Başkanlığı, Ramazan ve Şevval ayı dâhil iptal edilen tüm Umre ve Kudüs turlarının ücret iadelerini yapıyor.

Umre turlarının iptal edildiği tarih olan 27 Şubat 2020 tarihinden önce, ücretini yatırıp, ücret yatırdığı halde sisteme kayıt yaptırmayanlar ile müftülüklerden iade belgesi alıp çeşitli sebeplerle bankalardan ücret iadelerini alamayanların umre ücret iadeleri hesap numaralarına internet ortamında yatırıldı.

Fakat bazı vatandaşların hesap numaraları olmadığı için internet ortamında umre ücret iadelerinde zaman zaman bazı aksaklıklar meydana geldi. Diyanet İşleri Başkanlığı  bu durumda olan vatandaşlarımızın ücret iadelerini alabilmeleri ve mağduriyet yaşamamaları amacıyla “Umre Para İadesi Talep” lingine “Umre Para İadesinin adresime elden teslim edilmesini istiyorum” butonu ekleyerek ücretlerini almak isteyenlere müftülüklere veya bankalara gitmelerine gerek olmadan umre Aksaray Müftülüğümüz Hac ve Umre Hizmetleri personeli tarafından ücret iadeleri evlerinde elden teslim edilerek gerçekleştirildi.

 

About the author

editor

Leave a Comment