Gündem

Uzun Kuyrukların Oluştuğu Kızılay’ın Yardımı Sosyal Mesafe Kontrolü Sağlanarak Yapıldı.

Kızılay’ın Yardımı
Written by editor

Uzun kuyrukların oluştuğu Kızılay’ın yardımı sosyal mesafe kontrolü sağlanarak yapıldı.

Kızılay tarafından Aksaray’da yapılan un ve yağ yardımında yüzlerce kişi Kızılay Şubesinin önünde uzun kuyruklar oluştururken, polis ve bekçi ekiplerince yardımlar ihtiyaç sahiplerine sosyal mesafe deneyimi sağlanarak yapıldı.

Birçok ülkede binlerce insanın ölümüne sebep olan ve tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs kapsamında etkin bir mücadelenin sürdürüldüğü Aksaray’da devlet tarafından yapılan yardım ve destekler hızla devam ediyor. Aksaray’da da bu alanda çeşitli yardım ve destek faaliyetlerinde bulunan Kızılay Şube Başkanlığının çalışmalarını duyan yüzlerce vatandaş Kızılay Şubesi önünde uzun kuyruklar meydana getirdi. Yaklaşık bin 200 kişi metrelerce uzun kuyrukla yardımı almaya çalışırken, yardım sırasında sosyal mesafe ve güvenlik önlemlerini de polis ve bekçi ekipleri tarafından sağlandı. Polis ekipleri polis otosundan megafon aracılığıyla uyarılarda bulunurken, bekçi ekipleri de tüm vatandaşları bir bir uyararak hem sosyal mesafeyi hem de güvenliği sağladılar. Uzun kuyruklar olmasına rağmen vatandaşlar çok fazla beklemeden hızlı bir şekilde yardımlarını alarak evlerine döndüler.

“Sosyal mesafeyi koruyarak dağıtıma devam ediyoruz”

Kızılay Aksaray Şube Başkanı Yusuf Öztürk konuyla ilgili bilgiler vererek, vatandaşlara daha önce paket dağıttıklarını, una talebin daha fazla olduğunu belirtti. Bu sebeple uzun kuyrukların oluştuğuna dikkat çeken Başkan Öztürk, sosyal mesafe kurallarını da bekçi ve polis ekipleriyle sağlayarak yardımı devam ettirdiklerini belirtti. Yusuf Öztürk, “15 kilogram un, 5 kilo yağ, 5 kilo şeker, 1 kilo çay ve buna benzer şeyler. Fakat paket değil de tek olarak dağıtıyoruz. Anca yetiştirebiliyoruz. Yoğun bir ilgi var una. Şu anda bin tane un vardı depoda herhalde 300 falan kaldı. Tekrar devamı gelecek. İnşallah elimizden geldiği kadar dağıtımlarımızı yapacağız. Dağıtım esnasında sosyal mesafeyi de Allah razı olsun müdürlerimizden. Bekçileri gönderdiler, sosyal mesafeyi koruyarak dağıtıma devam ediyoruz” açıklamalarında bulundu.

About the author

editor

Leave a Comment